Melanie Abney
CTE/Family & Consumer Science/FCCLA
-
Larissa Adams
Math Intervention
-
Tonya Adams
Behavior Modification/ISI
-
Justin Allen
Social Studies Teacher
-
Deb Alley
Credit Recovery Teacher
Tracy Bean
Music/Choir
Mandy Bills
Freshman/Junior Counselor
270-586-3273, ext 107
Miriam Boyd
Special Education Teacher
-
Simeon Brace
Science Teacher
-
Stephanie Brawner
MSD Paraeducator
-
Amanda Brown
Registrar / Guidance Secretary
-270-586-3273 ext. 222
Susan Buelow
Spanish Teacher
-
Default Avatar
Mary Patton Chandler
Science Department
-
Amber Chandler
Cafeteria
Default Avatar
Max Chaney
PE/ Head Football Coach
-
David Clark
PE Teacher - Assistant AD
-
Kim Creasey
Cafeteria
Felicia Dalton
Agriculture /FFA
-
Byron Darnall
Principal
Samantha Davidson
Attendance Clerk
270-586-3273
Phalba Dillard
Cafeteria
Chris Dinwiddie
Custodian
Whitney Disney
English Teacher
Adam Dobbs
Social Studies Teacher
-
Default Avatar
Mark Dobbs
Assistant Principal
-
Stephanie Downey
Assistant Principal
-
Justin Dyer
Special Education Teacher/Boys Soccer Coach
-
Teresa Dyer
Administrative Assistant
-
Abigail Eaton
English Teacher
Jennifer Eliis
Cafeteria Manager
Samuel Evans
Agriculture /FFA
-
Jennifer Fowler
Bookkeeper
-
David Franklin
Custodian
Jennifer Fulkerson
Math Teacher
-
Default Avatar
Tena Grace
Cafeteria
-
Shelvia Hickman
Math Teacher
-
Kristen Hollmeyer
Special Education Team Lead
-
Derfra Holt
Job Coach
-
Lisa Hopson
CTE/Health Science Teacher/HOSA
-
Default Avatar
Debbie Hughes
ELL Teacher
-
DeAna Islas
CTE/Business Teacher/DECA
-
Default Avatar
Krista James
English Teacher
-
Jessica Johnson
School Social Worker
-
Bryan Jones
CTE/Business Teacher/FBLA
-
Default Avatar
Brigitte Kilburn
CTE Director/Library Media Specialist
-
Jonathan King
Science Teacher
-
Makayla Knight
Special Education Teacher
Erica Lambert
Science Teacher
-
Jessica Link
English Teacher
-
Josie Lockhart
Custodian
Jerred Long
Head Coach Girls Volleyball
Jeremy Loveall
CTE/ Welding Teacher
-
Shalee Mann
Sophomore & Senior Guidance Counselor
-
Default Avatar
Stephanie Manning
Cafeteria Head Cook
-
Tanner Maple
Social Studies Teacher
Marybeth Martin
Cafeteria
Ashley Mayhall
MSD Paraeducator
Angela McMillin
Allie Meador
CTE/Computer Science Teacher
-
Sandy Mefford
Central Printing
-
Default Avatar
Lauren Milliken
ELL Assistant
-
Default Avatar
Nathaniel Nash
Band Teacher
-
Linda Norwood
Receptionist
-
Darren Parrish
Math Teacher
Lacey Phillips
FSHS FRYSC Coordinator
270-586-8802
Cindy Phillips
CTE/Health Science Teacher/HOSA
-
Default Avatar
Bob Poteet
Masonry Teacher
-
Chris Pyles
PE Teacher/ Track Coach
-
Default Avatar
Alison Raymer
English Teacher/ EBCE Internship Director
-
Jermaine Robey
PASS Program Paraeducator/FSMS Football Coach
-
Default Avatar
Josh Satterly
PE Teacher/College & Career Coach
-
Sheena Searcy
CTE/Business Teacher/FBLA
-
Jay Shockley
Carpentry/Construction
Jeffrey Silvers
Social Studies Teacher
Matthew Smith
Special Education Teacher
-
Jeremy Smith
Social Studies Teacher
-
Joseph Smyth
Social Studies Teacher
-
Dee Spencer
Reading Intervention - Boys Basketball Coach
-
Tammy Strain
Math Teacher
-
Aaron Talley
Special Education Teacher
Default Avatar
Nancy Turney
Cafeteria
-
Tim Uhls
Lead Custodian
Hannah Varson
English Teacher
-
Joshua Vaughn
Math Teacher
-
Carder Venable
English Teacher
Ashely Wessely
MSD Paraeducator
Ariel Whittemore
Math Teacher
Dyan Wilhite
CTE/Family & Consumer Science Teacher/FCCLA
-
Default Avatar
Matthew Wilhite
Special Education Teacher - Athletic Director - Baseball Coach
-
Leah Wood
Curriculum, Instruction, and Assessment Specialist
-
Robin Wyatt
English Teacher/Diversity Club
-
Angie Yarano
Art Teacher
-
Default Avatar
Beth Yates
School Nurse
-